ŽOLIAVIMO DIENOS

ŽOLIAVIMO DIENOS

Pavasarį darbų turime daug - smagiausia eiti į pievas, pamiškes, parkus rinkti įvairiausių pavasarinių žolynų. Jau esame išbandę ir visus metus kabliavome pačių virtą pienių medų, kasdien plakame žaliuosius kokteilius, į kuriuos dedame jaunų dilgėlių, žliūgės, kiaulpienių lapų, garšvos. Verdame žolynų sriubas, maišome salotas. Kartais net patiems nuostabą kelia, kad tiek daug pavasarį gamta mums dovanoja. Tereikia kelis kartus išgirsti, paieškoti, išmokti ir vitaminų tikrai ant stalo netrūks. Pirmą kartą mus su žolėmis ir sėklomis supažindino mūsų nuolatinė viešnia Danutė Kunčienė iš "Žolinčių akademijos". Iš pradžių į jos paskaitas rinkosi tik auklėtojos su virėjomis, tada prisijungė vaikai, o šiemet jau ir tėveliai. Klausėsi klausėsi mamos Danutės patarimų ir stebėjosi, kaip iki šiol, rodos, tokių paprastų dalykų nebuvo girdėjusios. O jei ir girdėjusios, nežinojo, kaip panaudoti. 

Dalinamės mūsų pamėgtais pavasariniais receptais:

Pienių medus. 200 - 300 pienių žiedų užpilti 1 l vandens, užvirti, leisti pakunkuliuoti apie 1 min ir palikti puodą vieną parą. Kitą dieną nusunkti ir įdėti 1 kg rudo cukraus. Virti ant mažos ugnies, kol sutirštės lyg sirupas. 

Dilgėlių sriubа Pakepinti svogūną, įdėti dvi dideles bulves, 150 g dilgėlių, 500 g sultinio, 150 g grietinės arba grietinėlės ir virti.