Susitikimai su Vaidu Arvasevičiumi

Susitikimai su Vaidu Arvasevičiumi

Skelbiame ankstyvo pavasario konsultacijų ir seminarų su lektoriumi Vaidu Arvasevičiumi laiką. Į seminarus būtina išankstinė registracija. "Augueko namų" tėveliams seminarai ir konsultacijos nemokamos.

Seminarai: šeštadieniais 11 - 13 val., kovo 7 d., kovo 28 d.

Kovo 7 d. " Kaip auga tėvų autoritetas? Tėvų ir vaikų atsakomybės ir pareigos." Kaip "konstruojamas" tėvų autoritetas, kada ir kokie tėvai vaikams tampa autoritetu ir pavyzdžiu? Atsakomybės ir pareigos sąvokos - kaip jas suvokia ir turi vykdyti tėvai ir vaikai?
Kovo 28 d. " Paauglystės grimasos. Auklėjimo pasekmių mechanizmai". Tiems, kurie jau turi paauglių, šis etapas yra savotiškas išbandymas, nuolat keliantis klausimus, kodėl mano vaikas, kodėl taip elgiasi, juk taip neauklėjome. Kodėl ir kas po devynerių metų yra jau per vėlu? Ar tikrai paauglystėje vaikai mums atiduoda tai, ką į juos įdėjome vaikystėje? Tiems, kurių vaikai dar maži, pats laikas išgirsti, kokie auklėjimo metodai, kokias pasekmes mūsų vaikų ir kartu mūsų pačių gyvenime turės. 

Temos yra rudenį pradėto ciklo "Kodėl vaikais serga" tęsinys. O konsultacijose galima užduoti visus neraminančius klausimus apie vaikus, apie vaikų ir tėvų santykius, apie vyro ir žmonos tarpusavio santykius, kurie lemia vaiko charakterį, būdą, net sveikatą. Klausimus reikia spręsti kuo greičiau, kol jie nevirto sunkiomis problemomis, o pas psichologus sulaukti eilės ir rasti laiko nueiti nėra taip paprasta. Daugeliui mūsų darželio tėvų pakako dvidešimties minučių rytinio pokalbio su Vaidu ir ledai pajudėjo. Su savo klausimais rytais prie Vaido durų rikiuojasi ir mūsų auklėtojos. Visų bendras tikslas - užauginti laimingus vaikus ir išgirsti kiekvieno poreikius bei atpažinti emocijas. Vaikai mums tiek daug nori pasakyti, o mes dažniausiai nemokame jų girdėti.

Mažutės vaikų smegenys kruopščiai sugeria viską, ką darome mes, tėvai, ir net į tai, į ką mes dažnai žiūrime pro pirštus. Kai jie mato tėtį ir mamą, vienas kitam atleidžiančius ir mylinčius, kartais ir ir besipykstančius, bet paskui atleidžiančius, vaikai išmoksta to, kas tarnaus jiems visą gyvenimą. Jiems nebūtina matyti tobulą santuoką, jiems tereikia matyti du žmones, kurie yra stiprūs, brandūs, atsakingi ir mylintys vienas kitą. Tėvai perteikia vaikams savo santykių pavyzdį.