Sveiki tariame, sveikas pavasari!

Sveiki tariame, sveikas pavasari!

Pavasarį pats laikas „išsišluoti“ savo organizmus, kaip ir namuose atlikti generalinę tvarką. Kaip nepasiklysti organizmo valymų patarimų jūroje? 

Klaidinga galvoti ir bandyti tiesiog patiems šiek tiek nugirdus ar pasiskaičius imtis dietų ar dar blogiau, organizmo valymo. Sergame, nes per žiemą sukaupėme daug toksinų. Per kur juos pašalinti? Ogi tokių kanalų neturime. Nes pačių toksinų apskritai neturi būti mūsų kūne. Deja, šiandien tai beveik neįmanoma misija. Todėl tvarkytis turime kaip ir namuose – sistemingai, palaipsniui. 

Kur mes prisigaudome tų toksinų?

Yra trys keliai. Dažniausiai visais jais ir susirenkame: nebaigtas virškinimas, ląsteliniai toksinai ir proto toksinai. Užsiteršiame per visas penkias jusles. Valgome netinkamą maistą konkrečiai mums maistą, tada dar valgome maistą, pilną konservantų, kitų kenksmingų medžiagų. Liežuvis yra mūsų karalius, kuris priverčia mėgautis bet kokiu maistu. Gyvename užterštoj aplinkoje, kurią dar ir patys kasdien teršiame. Pasidairykime vien savo vonios kambaryje, kiek turime teršalų. Juk net kremą turėtume teptis ant kūno tokį, kurį drąsiai galėtume dėtis į burną. O kur dar visi oro gaivikliai ir kitos valymo priemonės. Tačiau kenksmingiausi visgi yra proto toksinai! Atkreipkime dėmesį, kokias laidas grįžę po darbo žiūrime, kokios muzikos ir triukšmo klausomės, ką, kaip ir apie ką kalbame.

Kodėl vieni valgo daug nesveiko maisto, o rodos, neserga, o kitų simptomus matome akivaizdžiai?

Valgome tada, kai nenorime valgyti. Gal valgome netinkamu paros metu. O gal pavalgę einame iškart miegoti. Jeigu pavalgius norisi miego ar tampame apsnūdę, pykina, greičiau plaka širdis, vadinasi, maistas mums netiko. Reguliariai nesituštindami užsiteršiame. Įsivaizduokite, organizmo temperatūra apie 37 laipsnius, tai štai tokioje terpėje perdirbtas ir laiku nepašalintas maistas tiesiog rūgsta, pūna. Toskinai nusėda bet kokiame organe. Pasirenka tą, kuris lengviausiai pažeidžiamas, gal genetiškai silpnesnis. Todėl vienus beria spuogai, kitiems skauda sąnarius, kiti nuolat peršąla.

Ir vis dėlto jei neklausime dabar apie mitybos taisykles, o norėsime bent kiek prasišluoti savo organizmus, ką galime išbandyti tiesiog namuose?

Atminkime, kad toksinai yra klampūs, lipnūs, sunkūs, todėl vien gerti daug vandens nepakaks. Toksinus suriša aliejus. Sausas organizmas niekada neišsivalys. Todėl verta ne tik į vidų vartoti su maistu tarkime lydyto sviesto, bet ir darytis ajurvedinius masažus arba savimasažus su sezamo aliejumi. Tik masažas turi trukti mažiausiai 20 min iki išprakaitavimo. Tinkamas patiekalas pupuolių, arba kitaip mung dalo pupuolių, ir ryžių košė, sriuba, troškinys.

Kokį naminį receptą galite pasiūlyti?

Štai proto toksinams labai tiks mūsų atsakymas į tai, kas juos sukelia. Po 1 a.š. 2 kartus per dieną keletą vartoti štai tokį sumaltą miltelių mišinį: 20 g migdolų riešutų, 20 g ciberžolės, 10 g graikinių riešutų, 10 g pankolio, 5 g juodųjų pipirų.

Kūnui valyti dar vienas sumaltų miltelių mišinys rytui ir vakarui po 1 a. š.: po 10 g imbiero, kumino ir kalendros ir po 20 g mėtos ir pankolio. Tokį mišinį galima gerti tol, kol išnyks tam tikri varginantys, toksinų sukelti simptomai. Tarkime spuogai, migrena, sąnarių skausmai ir t.t..


Galima du kartus per dieną gerti ir pankolių, mėtų, kalendros arbatą.

Ir svarbiausias receptas neignoruoti 13 norų:  šlapintis, tuštintis, čiaudėti, žiovauti, atsirūgti, iš žarnyno išleisti dujas, valgyti, gerti, vemti, miegoti, verkti, greičiau kvėpuoti, mylėti.