Sveiko maisto šventė Pažaislyje, tapome nugalėtojais

Sveiko maisto šventė Pažaislyje, tapome nugalėtojais Mūsų pažintis ir bendrystė su Sveikuolių sąjunga ir Žolinčių akademija prasidėjo būtent Sveiko maisto šventėje, tada jos vykdavo dar Palangoje. Todėl mūsų visa komanda išsiruošdavo visam savaitgaliui į pajūrį. Pradėję dienas rytinėmis mankštomis ir maudynėmis jūroje, mes pamažu bridome ir į šį sveikuolių vandenyną. Esame laimėje vaikų stalo prizą, o šiemet štai: tapome nugalėtojais. Laimėjome prizą - išsirinkti sveikuolių stovyklą, kurioje mielai dalyvausime. 
Konkursinį stalą ruošia visa komanda: kas triūsia virtuvėje, kas galvoja idėjas, ką pagaminti, kas ragauja ir vertina, tada dar stalo puošyba, dekoravimas. Konkurso metu tenka paplušėti ne tik prisistatant, bet ir vaišinant per degustaciją. 
Ir visad stengiamės spėti padegustuoti ir kitų konkurse dalyvaujančių atvežtų gėrybių, parsivežame receptų, juos tobuliname ir pritaikome mūsų vaikų meniu.  Kaip sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė sako, čia susirenka bendraminčiai, kurie jau tapę draugais, senais pažįstamais, kurie šioje šventėje savo ratą dar labiau išplečia ir vis parsiveža naujų draugų, idėjų ir vėjų. 
 
Šiais metais paskutinį rugsėjo savaitgalį Pažaislyje įvyko 21-oji sveiko maisto šventė, sulaukusi beveik 1000 svečių ir lankytojų.  Šventės tema „Vakarėlių užkandžiai“ suintrigavo daugelį sveikos gyvensenos šalininkų ir gurmanų. Maisto įvairovė galėjo nustebinti ir daug mačiusius skanautojus – nuo vegetariškų ikrų, burokėlių torto iki raugintų pupų.
 
Prie sveikuolių komandos šiemet prisijungė ir žinomi sveikos gyvensenos lektoriai: mitybos specialistės Vaida Kurpienė ir Raminta Bogušienė, treneris Ignas Bakėjus, vegetarizmo Lietuvoje pradininkė Ksavera Vaištarienė. Salės buvo sausakimšos. Ypatingų ovacijų ir susidomėjimo sulaukė Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės narės, chemijos mokslų daktarės Ksaveros Vaištarienės paskaita, kurioje laimingiausia Lietuvos moterimi save įvardijanti lektorė pasakojo  apie būdus, leidžiančius atsikratyti vaistais nepagydomų ligų.
Šventėje vyko teminių stalų konkursas „Vakarėlių užkandžiai“, kuriame dalyvavo 13 komandų iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Marijampolės, Elektrėnų, Birštono. Komisijos pirmininkė, Žolinčių akademijos prezidentė Danutė Kunčienė džiaugėsi, kad komandos pristatė daugiau nei 100 įvairiausių vakarėliams tinkamų patiekalų: „Buvo stulbinančių daržovių ir vaisių kokteilių, kuriuos galima ne tik gerti, bet ir valgyti, gerokai įvairesnių užtepėlių, tepamų ir ant duoniųku, ir ant duonos, ir ant daržovių, vieno kąsnio užkandėlių su aštriais prieskoniais, labai tinkančių visavalgiams. Atsirado labai didelė pasiūla raugintų daržovių: morkų, kalafijorų, moliūgų, taip pat raugintų žirnių ir pupų. Aš pati namuose rauginuosi varnalėšų ir kiaulpienių šaknis, tai tikiuosi. Kad kitais metais šventėje bus daugiau raugintų šakniavaisių”.