Gruodis darželyje - augame dėkingumo ir dosnumo dorybėje

Gruodis darželyje - augame dėkingumo ir dosnumo dorybėje
Į Adventą kaip visad įžengėme žibintais nešini ir vainikus pindami, dar žvakes liedami. Kas rytą prie stalo susėsdami ir auklėtojų kalendorių išlukštendami - su gerais darbais, žodžiais, paraginimais. Šį mėnesį sekdami šventuoju Mikalojumi ugdomės ir augame dėkingumo ir dosnumo dorybėje. Gruodžio 6 d. atkeliauja šv. Mikalojus surinkti vaikų laiškų su norais. Bet ir su pasižadėjimais daryti gerų darbų, dėkoti, dalintis. Geriausia daugyba yra dalyba. Mokomės atidėti po saldainį ar pyragėlį į šoną ir palikti kitam - stokojančiam, liūdnesniam, susirūpinusiam. Panyrame į šventojo Mikalojaus dosnumo liūną ir skaitome skaitome istorijas apie jį. Žiūrime ir filmukus. Dalintis reikia mokintis. Ir prisiminti kasdien. 
Dar - gaminame prakartėlę. Ji šiemet ne tik viduje, bet ir lauke - mūsų vasaros žaidimų namelis virs tvarteliu, į kurį atkeliaus visi šiam laikui būtini personažai. 
Gera daryti gera. Ir dar gera sustoti ir išgirsti, įsiklausyti ne tik ką sako mūsų draugai, bet ir ką sako mūsų pačių širdelės. Skirti laiko kantriai ir dėmesingai išklausyti, kol kitas viską išsakys. Tam reikia vidinės tylos. Be širdies ir proto trikdžių - be skubėjimo. O juk šiuo ikišventiniu laikotarpiu tai taip sudėtinga. Nors išties šventinis laikas tik po Kalėdų prasidės. Ir tęsis iki Trijų karalių. Dabar laukimas. Budėjimas. Kai ugdomės įprotį kitą laikyti svarbiu, nenuvertinti, dėl ko kitas išgyvena ar skundžiasi. Vienybė yra įvairovėje.