Judėjimas ir buvimas lauke yra vieni iš didžiausių mūsų prioritetų

Judėjimas ir buvimas lauke yra vieni iš didžiausių mūsų prioritetų Kiek iš mūsų, suaugusiųjų, rytą pradedame mankšta? Jeigu vaikai neįpras daryti mankštos, judėti, sportuoti ikimokykliniame amžiuje, patikėkite, mokykloje vargiai, ar bus fizinės kultūros pamokos vienos mėgstamiausių. Dar paaugs ir žiūrėk, fizinio pamokų apskritai nebesirinks, o vyresnių jau nebeatitrauksite nuo išmaniųjų ekranų. 
Judėjimas ir buvimas lauke yra vieni iš didžiausių mūsų prioritetų. Tamsiuoju ir darganotuoju metų laiku, kuris Lietuvoje jau trunka apie pusmetį, visi privalome kasdien šviesiu paros metu praleisti bent dvi valandas lauke. Kitaip trūks ir vitamino D, ir energijos, ir geros nuotaikos, ir sveikatos. 
Nebeįsivaizduojame savo darželio ne prie miško. Vaikams nedideliame kieme tikrai pritrūktų ir veiklos, ir įdomumo, ir judėjimo bei atradimo laisvės. 
Dar vienas svarbus dalykas - daug sportinių ir judriųjų užsiėmimų bei žaidimų. Todėl kiekvieną dieną visos grupės būtinai turi fizinės kultūros pamokas. Jas jau daugelį metų mūsų darželyje veda sporto trenerė Rūta. Beje, ji į darželį kadaise atėjo dirbti auklėtoja. Ir po kelerių metų, dirbdama su vaikais, atrado savo tikrąjį pašaukimą - sportą. tapo sertifikuota trenere. Savo užsiėmimuose ji apjungia daugybės sporto šakų elementus, įpina labai daug judriųjų, koordinacijos, dėmesio, lankstumo lavinimo žaidimų. Taip ir gimė užsiėmimų pavadinimas, o tiksliau buvo atgaivintas senas geras terminas - fizinė kultūra. Be jos, kaip ir be dvasinės kultūros pas mus nė iš vietos. 
( Fizinė kultūra su Rūta pirmadieniais- trečiadieniais nuo 15 val. ir ketvirtadieniais nuo 9 val.) 
Dar jau daugelį metų bendradarbiaujame ir esame labai susidraugavę su rytų kovos menų treneriu Vaidu. Kai tėvai klausia, ar tokie maži vaikai jau pajėgūs įvaldyti kovų menus, atsakome, kad tai ypatingas laikas, kai vaikai judėdami, sportuodami, žaisdami, ugdosi savo dorines savybes: ištvermę, drąsą, stiprumą, atkaklumą. Tai charakterio ugdymo pamokos. Paskutiniais metais prie Vaido prisijungė ir jo sūnus Domantas - vaikai laukia, kada kartą per savaitę iškeliauja iš darželio ir juda sportuoti į tikrą didelę sporto salę. 
( Rytų kovų menai trečiadieniais 9 val.)
Ne tik berniukai, bet ir mergaitės laukia penktadienių, kada salėje karaliauja krepšinis su treneriu Artūru. Krepšinio laukia net labiau, nei to, kad penktadienis dar ir žaislų diena. Po valandos krepšinio treniruotės visi būna ir įsikrovę - ypatingos energijos, ir išsikrovę - išprakaitavę visas jėgas. 
( Krepšinis penktadieniais 12.30 val.)
Šiemet pradėjome dar ir mokintis plaukti. Kol Lietuvoje vandens telkiniai šalti, manome, kad prioritetas yra baseinas. Nors visad raginame gerai pagalvoti ir nepiktnaudžiauti baseinais, nes juose tikrai labai didelė chloro koncentracija, tačiau mokėti plaukti ir grūdinti vandenyje vaikams labai svarbu. Manome, kad visi išėję į mokyklą, jau turi mokėti ir plaukti. 
( Baseinas trečiadieniais 10 val.)