Gamtos pamokų paraštėse - naujų įpročių ugdymas

Gamtos pamokų paraštėse - naujų įpročių ugdymas

Vaikystėje smegenis tiesiogine prasme formuoja vaiko potyriai. Augant ir įgyjant vis daugiau patirties, smegenys ištrina silpnesnius, rečiau naudojamus įgūdžius ir padeda lavinti tuos, kurių dažniau prireikia. Visi potyriai- pamatyti, išgirsti, paliesti, paragauti - veikia mūsų jausmus. Verčia susimąstyti. Virsta svarbiais pokyčiais.

Taigi startuojame su naujų įpročių ugdymu. Šįkart užrištomis akimis, įsikibę į virvę, ėjome ir lavinome klausą! Reikėjo išgirsti 3 skirtingus garsus. Vėjo, medžių šlamėjimo, šakų traškėjimo, žolės šnarėjimo, musės zvimbimo, lėktuvo, galiausiai - suaugusių vis nenorėję nutilti balsai:)

Dar žaidėme žaidimą: sėlintojas. Užrištomis akimis sėdintis viduryje vaikas turi išgirsti įtempęs klausą, į kurią pusę nusinešė jo raktų ryšulėlį.

Lavinti klausą galima nuolat ir nuolat, kol imsime girdėti vis daugiau skirtingų gamtos garsų. Iš miesto atvažiavus atrodo, kad gamtoje tylu, o išties joje tieeeeek garsų!

Siekiant artumo su gamtos pasauliu, be galo svarbu reguliariai būti mus supančioje gamtoje. Ar siekiant pamilti gamtą, visad reikia keliauti toli? Tikrai ne. Mažiukams gamtos yra pakankamai net ir mūsų kieme- sliekas, vabalas, gėlė, medis ir t.t. Tačiau bent kiek laiko reikia praleisti ir laukinėje gamtoje. Taip bus dar labiau papildoma vitamino G dozė.