Apie mus

ingrida-l-60x40_71.jpgingrida-l-60x40_3.jpgingrida-l-60x40_5.jpg

"Dūzginėlio bitutės" - pati pirmoji ir seniausioji "Augueko namų" dalis, nuo kurios ir buvo pradėtas kurstyti šių namų židinys (2001 m.). 
Prieš 16 m. savo vaikų įkvėpti įkūrėme pirmą Vilniuje privatų vaikų darželį individualiame name, su nedideliu uždaru kiemeliu, nuošaliame miegamajame rajone, netoli miško – kad būtų sukurta jauki kaip namuose, šilta, sveika, natūrali oazė augti mažiesiems. Mažos grupės, kasdien gaminamas šviežias maistas, individualus dėmesys, pamirštų vertybių puoselėjimas, sveikos gyvensenos ugdymas. 
Tai pirmas privatus ir pirmas ekologinis vaikų darželis Lietuvoje. 

"Dūzginėlio bitutėse" dūzgia keturios vaikų grupės: 2 - 3,5 m. (grupėje iki 10 vaikų), 3,5 - 4,5 m. (iki 12 vaikų), 4,5 - 5,5 m. (iki 12 vaikų) ir priešmokyklinė grupė (iki 12 vaikų). 

Kaina: 
mėnesio pilnos dienos abonementas - 450 Eur (ugdymas - 270 eur, 3 maitinimai - 180 eur),
mėnesio pusės dienos abonementas - 320 Eur (ugdymas - 180 eur, 2 maitinimai - 140 eur),

10 dienų abonementas (su maitinimu) - 260 Eur (ugdymas - 170 eur, 3 maitinimai - 90 eur), 
viena diena (su maitinimu) - 26 Eur (ugdymas - 17 eur, 3 maitinimai - 9 eur),
viena diena (su maitinimu), lankantiemas virš 10 d. - 22,50 Eur (ugdymas - 13,50 eur, 3 maitinimai - 9 eur),
pusė dienos (2 maitinimai) - 16 Eur (ugdymas - 9 eur, maistas - 7 eur).
Dienos maisto kaina: pusryčiai - 2 eur, pietūs - 5 eur, vakarienė - 2 eur,

Gyvenantys Vilniaus mieste ir sudarę trišalę sutartį su mumis ir Vilniaus m. savivaldybe gali gauti 100 eur kompensaciją.


 

AUGUEKO namai

Vizija - sveiko vaiko, sveikos šeimos, sveikos bendruomenės ir švietimo sistemos Lietuvoje kūrimas. 

Misija - remiantis senosiomis lietuviškomis ir krikščioniškomis vertybėmis bei moderniausiomis pasaulinėmis švietimo ir sveikos gyvensenos kryptimis, ugdyti vaikus, kad jie augtų laisvos, savarankiškos, kūrybingos, sveikos ir dvasingos asmenybės

Tikslai - 2011 m. - "Augueko namai" - sveikos pedagogikos ir sveikos gyvensenos kompasas nuo lopšio iki lazdos. 2012 m. - "Augueko namai" - įtakingas ir patyręs patarėjas švietimo, šeimos ir sveikatos verslo klausimais. 2013 m. - "Augueko namai" - sveikiausias smulkaus verslo Lietuvoje pavyzdys. 2014 m. "Augueko namai": sveikas vaikas - sveika šeima - sveika bendruomenė. Sveikos šeimos puoselėjimo metai. 2015 m. - "Augueko namai" - sąmoningos šeimos metai. 2016 m. - "Augueko namai" - gailestingumo metai. 2017 m. "Augueko namai" - sveikame kūne sveika siela, sodiname ir auginame dorybių medžius.
2018 m. - ekologinio atsivertimo metai: išorinių dykumų pasaulyje daugėja, nes didelės tapo vidinės dykumos, ekologinė krizė mus šaukia į gilų vidinį atsivertimą, tad siekiame pakurstyti kiekvieno aistrą rūpintis pasauliu, pripažinti savo klaidas, aplaidumą ir norėti iš vidaus pasikeisti, padėti susivokti kaip pakenkėme aplinkai savo veiksmais ir negebėjimu veikti. Ekologinis atsivertimas – tai bendruomeninis atsivertimas, todėl telkiame bendruomenę, jungiame bendraminčius, kviečiame suvienyti pastangas, nes neužtenka to, kad kiekvienas taptų geresnis, nepakanka vien individualių gerų darbų, po vieną greitai prarandami gebėjimai...

Pedagogaipirmas privatus ir pirmas ekologiškas vaikų darželis "Dūzginėlio bitutės" Lietuvoje veikia nuo 2001 m. Vaikus profesionaliai mokyklai ruošia pedagogė - edukologė, priešmokyklinės grupės auklėtoja Monika Marmokaitė, su penkiamečiais dirba auklėtoja Evelina Grigienė, fizinės kultūros užsiėmimus veda Rūta Karelina, trimečius ir keturmečius, ypatingą dėmesį dvasinei ekologijai skirianti, ugdo Jovita Jonušytė, o lauko pedagogikos principus pačių mažiausiųjų grupėje taiko auklėtoja Jurgita Blažytė-Vorobjevienė ir jos padėjėja Jovita Čiurlionytė. Papildomos veiklos: dailės ir amatų moko Evelina Grigienė, su kvapais ir gamta supažindina kvapų specialistė Irma Vyšniauskienė, pagal "Kindermusik" programą dirba Austėja Ikamaitė, rytų kovos menų užsiėmimus ir psichologijos paskaitas tėvams bei auklėtojoms skaito Vaidas Arvasevičius, kartu vaikus treniruoja Domantas Arvasevičius, berniukus amatų ir meistravimo moko Linas Laucius ir kt. Taip pat bendradarbiaujame su A. Noviko džiazo mokykla (muziką veda Ernestina Urbaitė) ir Sostinės krepšinio mokykla ( krepšinio treniruotes veda treneris Arūnas Seržantas). 

Ugdymas - Nuo įkūrimo darželyje buvo auklėjama remiantis vokiečių pedagogo Frydricho Friobelio sistema, kurios pagrindinis motyvas - vaikas - tai gėlė, kuriam irgi reikia saulės, šilumos, rūpesčio, laisvės augti bei teisingos priežiūros (iš čia ir kilo pavadinimas ,,vaikų darželis“, vokiškai - "kindergarten"). Pedagogai stažavosi Vokietijoje, Nordhauzene, Jugendsozialwerk tinklo darželiuose. Vėliau ėmėme ugdyti sveikos gyvensenos pagrindus pagal Lietuvos Sveikuolių sąjungos programą bei Vydūno idėjas.
Nuo 2013 m., laimėjęs LR Švietimo ir mokslo ministerijos skelbtą ugdymo programų konkursą, darželis turi savo individualią Ekologinio ugdymo ir ugdymosi programą - augame ir auginame ekologijos kryptimi. Mums ekologija pirmiausia - tai švarios mintys, švari siela, švarus kūnas, todėl ypatingas dėmesys skiriamas doriniam ugdymui, dvasinei ekologijai. 
Dvasinė ekologija mums:

  • puoselėjant tvirtas dorybes įsipareigoti ekologijai;
  • ugdytis gebėjimą išeiti iš savęs kito link;
  • sąmoningi maži kasdieniai veiksmai – galingi ateities įpročiai (turime pinigų šildymui, bet geriau apsirengiame šilčiau, vengiame vartoti plastiką ir popierių, maisto gaminame protingą kiekį, nereikalingas šviesas išjungiame ir t.t.);
  • praktikuojant tokį elgesį – atsikurti kilnumo jausmą.

 

 

Darbo laikas

I - IV 7.30 - 18.30
V 7.30 - 18.00