Mūsų maistas

DARŽELIO SAVAITĖS VALGIARAŠTIS:

PIRMADIENĮ, BIRŽELIO 11 D., VALGYSIME:

 

PUSRYČIAI AVIŽŲ DRIBSNIŲ KOŠĖ , KOKTEILIS SU UOGOMIS.

VAISIŲ STALAS VAISIAI.

PIETŪS TRINTA BROKOLIŲ SRIUBA, NAMINĖ DUONA. KHIČRI (VIRTI RYŽIAI, ŽIRNIAI, DARŽOVĖS) SU ''PANYRO'' SŪRIU, SVIESTO – GRIETINĖS PADAŽAS, ''JONINIŲ'' SALOTOS. VANDUO SU CITRINA.

PAVAKARIAI ŽIEDŲ LAPELIŲ ARBATA, NAMINĖ DUONA, TRINTOS UOGOS.

VAKARIENĖ RUGINĖ KOŠĖ SU VYŠNIOMIS, TREŠNĖMIS, SALDI MIŠRAINĖ, GINTARŲ ARBATA.

 

 

ANTRADIENĮ, BIRŽELIO 12 D., NEVALGYSIME:

 

PUSRYČIAI JOGURTAS SU BRAŠKĖMIS IR MĖTOMIS, IMBIERINIAI SAUSAINIAI, KOKTEILIS SU UOGOMIS.

VAISIŲ STALAS VAISIAI.

PIETŪS ŠALTA RIDIKĖLIŲ SRIUBA, GRIETINĖ, NAMINĖ DUONA. DARŽOVIŲ KEPSNELIAI SU SORŲ KRUOPOMIS, BULVIŲ KOŠĖ SU SVIESTU GHI, KOPŪSTŲ (raudonų arba baltų) SALOTOS SU LINŲ SĖMENŲ ALIEJUMI.VANDUO.

PAVAKARIAI ŽIEDŲ LAPELIŲ ARBATA. SVEIKASKONIS SU ABRIKOSAIS

VAKARIENĖ RAZAVŲ MILTŲ BLYNELIAI, TRINTOS UOGOS (BRAŠKĖS), VAISIAI, SAULĖGRĄŽŲ GĖRIMAS.

 

TREČIADIENĮ, BIRŽELIO 13 D., VALGYSIME:

 

PUSRYČIAI TIRŠTA MANŲ KOŠĖ SU SĖLENĖLĖMIS, TRINTOS UOGOS, KOKTEILIS SU UOGOMIS.

PIETŪS BUROKĖLIŲ LAPŲ SRIUBA , GRIETINĖ, NAMINĖ DUONA, LINŲ SĖMENŲ ALIEJUS. ŠUTINTA VIŠTIENA SU RIEŠUTAIS IR ŠPARAGINĖMIS PUPELĖMIS, OBUOLIŲ ČATNIS, POMIDORAI. VANDUO SU CITRINA.

PAVAKARIAI MORKŲ PYRAGAS, ŽOLELIŲ ARBATA.

VAKARIENĖ AVOKADINIS JOGURTAS, NAMINĖ DUONA , AVIŽŲ PIENAS.

 

 

KETVIRTADIENĮ, BIRŽELIO 14 D., VALGYSIME:

 

PUSRYČIAI ŽALIASIS KOKTEILIS, TRINTA VARŠKĖ SU RIEŠUTAIS IR PIENIŲ MEDUMI.

VAISIŲ STALAS VAISIAI.

PIETŪS MORKŲ VIRŠŪNĖLIŲ SRIUBA ,GRIETINĖ, NAMINĖ DUONA. MALTOS KIAULIENOS SUKTINUKAI, RAZAVŲ MILTŲ PADAŽAS, VIRTOS BULVĖS, AGURKAI.OBUOLIŲ SULČIŲ GĖRIMAS.

PAVAKARIAI PRIESKONIŲ ARBATA. AVIŽINIAI SAUSAINIAI.

VAKARIENĖ MORKŲ-OBUOLIŲ KEKSIUKAI, SEZAMŲ IR SAULĖGRĄŽŲ PIENAS.

 

 

PENKTADIENĮ, BIRŽELIO 15 D.,VALGYSIME:

 

PUSRYČIAI JOGURTAS SU PIENIŲ MEDUM,NAMINĖ DUONA, ŽALIAS KOKTEILIS.

VAISIŲ STALAS VAISIAI

PIETŪS ŠPINATŲ SRIUBA, GRIETINĖ, NAMINĖ DUONA, LINŲ SĖMENŲ ALIEJUS. AVINŽIRNIŲ TROŠKINYS, RYŽIAI, BRAŠKIŲ – ČIOBRELIŲ PAGARDAS, POMIDORŲ ČATNIS, ŠVIEŽIOS DARŽOVĖS. OBUOLIŲ SULTYS.

PAVAKARIAI ŽOLELIŲ ARBATA, ŽIRNIŲ MILTŲ SKANIUKAS

VAKARIENĖ VARŠKĖS IR SORŲ KRUOPŲ APKEPAS, AVIŽŲ PIENAS.

 

   

 

 

„AUGUEKO NAMŲ“ VIRTUVĖ
 
Mūsų virtuvėje žinomas kiekvienas vaikas - ką jis mėgsta ir ko purtosi. Čia kasdien valgo ir vegetarai, ir alergiški tam tikriems produktams vaikai. Mityba mums labai svarbi - patiekalus gaminame prieš pat juos valgant, deriname produktus, meniu sudarome atsižvelgdami ne tik į metų laiką, bet ir į paros laiką, augančiam organizmui pritaikytas šiltas maistas tiekiamas tris kartus per dieną. 
 
RUDUO

Verčiame rudens valgiaraščius. Šiuo metu mūsų mityba turi būti pilnavertė tam, kad sukauptume gyvybinių galių žiemai. Valgome daug saldžių, rūgščių ir aštresnių produktų, kurie gerina skrandžio darbą ir stiprina organizmą. Rudeninis maistas: vaisiai, daržovės, grikiaiMoliūgų patiekalai yra puikiausia peršalimo ligų profilaktikos priemonė. Taip pat nepamirškime rudenį melionų, arbūzų, gudobelės vaisių, vynuogių, obuolių, kriaušių, granatų.
 
Nepamirškime, kad maistas veikia ne tik mūsų fizines, bet ir psichines galias. Štai obuoliai ne tik gerina virškinimą, apsaugo nuo peršalimų, bet ir suteikia džiaugsmo, ramybės, sąžiningumo. Vynuogės ne tik gerina virškinimą, stiprina organizmą, atnaujina kraują, varo skysčius, bet ir suteikia mums švelnumo, rūpestingumo, meilės. Bananai ne tik reguliuoja širdies ritmą, bet ir suteikia daugiau ramybės, optimizmo. Panašiai mus nuteikia ir melionai, mėlynės, juodieji serbentai, šaltalankiai.
 
ŽIEMA
 
Sėklos, skanskoniai, plikalai, skaniukai, srėbalai - tiek gražių žodžių žolinčiai prigalvoję apie būtinus šio meto valgius. Valgykime kuo daugiau sėklų, riešutų, nepamirškime prieskonių. Prasidedant žiemai gerkime dažniau ne žolelių (kurių nemažai šaldančių), o prieskonių arbatą. Rytą gerai pradėti keturių sėklų plikalu: sezamo, saulėgrąžų, moliūgo ir linų sėmenų. Nakčiai ir protui, ir kūnui labai tiks šiltas pienas su prieskoniais. Na, o mes jau verčiame žiemos valgiaraščius. Šviežut šviežutėlius, neseniai sudarytus. Dar tobulinamus: didžiausi jų tobulintojai yra mūsų darželio vaikai.
 
PAVASARIS
 
Aktyvėjanti saulė ir bundanti gamta vis labiau veikia ir žmogų. Jei žiemą organizmas buvo nusilpęs, pavasarį ligos gali paaštrėti. Todėl derindamiesi prie bundančios gamtos, valgykime daugiau grūdų su lauko žolelėmis. Vertingi pavasariniai prieskoniai: kiaulpienė, garšva, agurklė, mėta, kraujažolė, dilgėlė. Pavasarį labai naudinga po sunkių žiemos valgių išsivalyti organizmą. Taip pat reikia kuo daugiau judėti. Patartina dar vis gultis anksti. 

VASARA

Kadangi vasarą daug saulės šviesos, virškinimo sistema aptingsta. Kad organizmas ir šiuo metu veiktų darniai, patariama valgyti drungną, šiek tiek kartesnio ir rūgštesnio skonio, bet lengvai virškinimą maistą. O į vasaros pabaigą jau reikėtų daugiau valgyti ir saldžių produktų.
Vasarą turime tiek prisivalgyti uogų, daržovių, kad organizmą vitaminais ir mineralais pasotintume ilgam.
Vasara –  tinkamiausias laikas pilna burna valgyti ridikėlius, salotas, agurkus, pomidorus, žaliuosius žirnelius, cukinijas, aguročius. Maistą patariama gausiai skaninti krapais, petražolėmis, bazilikais, raudonėliu, mairūnu, diemedžiu, kmynais, kalendra, dašiu, šventagaršve. Iš prieskonių taip pat galima rinktis ir
cinamoną, pankolį, žaliąjį kardamoną, anyžių, mėtą, kmynus.
Vasarą taip pat palanku tiesiai į pilvukus prisiuogauti organizmui ypač palankių valgių: žemuogių, braškių, aviečių, mėlynių, agrastų, serbentų.

Mūsų virtuvėje gamina Alina Kučevskienė, Diana Baniuškevičiūtė ir Irena Leščevska

  

Darbo laikas

I - IV 7.30 - 18.30
V 7.30 - 18.00